Jednodnevni izlet u Zagreb
Autor: Robert Jurman, 7. 11. 2013.

Dana 29. listopada 2013. stotinjak učenika Srednje škole Oroslavje pošlo je na jednodnevni izlet u Zagreb kako bi pogledali vrhunsku izvedbu - rock operu Gubec-beg u kazalištu Komedija te fascinantnu izložbu u Klovićevim dvorima. Učenici su se zajedno s profesorima sastali na Oro tržnici gdje ih je čekao autobus. Stigavši na naš cilj, odmah smo se zaputili prema Gornjem gradu na Jezuitski trg, broj 4. Dobro nam poznati Klovićevi dvori još su nam jednom otvorili vrata zanimljive umjetnosti. Tema izlože bila je Alegorija i arkadija (antički motivi u umjetnosti). Izložba je trajala otprilike 45 minuta, no vrijeme je brzo prošlo uz zanimljivu vodičicu koja je bila vrlo pričljiva i zanimljiva. Nakon izložbe, uslijedilo je slobodno vrijeme koje smo svi kvalitetno proveli. Jedni su, po dobrom starom običaju, otišli u McDonald's , dok su drugi uživali na kavi na popularnom Cvjetnom trgu i zagrebačkoj "Špici". U dogovoreno vrijeme svi smo se opet okupili ispred kazališta Komedija. Predstava je počela u 19:30 sati. Kada se zastor podigao i svjetla prigušila, svi smo zanijemili i opustili se uz divne prizore i glasove glumaca koji su nas oduševili! Rock opera Gubec-beg peta je opera u svijetu i jedna od najizvođenijih u Hrvatskoj. Obrađuje temu Šenoine Seljačke bune prezentiranu na jedan drugačiji i zanimljiv način. Nakon završetka, uputili smo se prema parkiralištu gdje nas je čekao naš autobus. Stigli smo kući dosta kasno, no vrijedilo je. Zahvaljujemo našim profesoricama, prof.hrvatskoga jezika Karmeli Šafarik Todorović i prof. likovne umjetnosti Ani Krleži što su nam isplanirale tako zanimljiv izlet.

Dominik Sporiš, 3.a