DOKUMENTI POTREBNI ZA PRIJAVU I UPIS
Autor: Branko Čičko, 8. 6. 2010.

Informacije o dokumentima koji su potrebi kod prijave i upisa

DOKUMENTI POTREBNI ZA PRIJAVU I UPIS:

U svakom upisnom krugu kandidat se može prijaviti za upis samo u jednu školu,

i to u najviše tri programa obrazovanja koje je škola objavila za upis.

U postupku prijave za upis kandidat prilaže:

1. Prijavnicu na natjecaj(obrazac prijavnice dobit će se u školi i bit ce   objavljen na mrežnim stranicama  Ministarstva).
  2. Svjedodžbe VII. i VIII. razreda osnovne škole.
  3. Odgovarajuce dokumente kojima dokazuje neko od prava koje ima na temelju odredbi Odluke o elementima i kriterijima za upis kandidata u SŠ u šk.godini 2010./11. (pravo na izravni upis ili pravo na vrednovanje posebnih rezultata prethodnog obrazovanja, obrazovanja u otežanim uvjetima i sl.).
  4. Potvrdu liječnika (samo učenici obrtničke škole)

U prijavnici na natjecaj roditelj ili skrbnik obvezno potpisuje izjavu kojom školi daje pravo provjere osobnih podataka kandidata u državnom tijelu nadležnom za poslove uprave /umjesto Domovnice i rodnog lista).

U postupku prijavljivanja za upis, uz prijavnicu na natjecaj, kandidat može priložiti i preslike dokumenata, osim svjedodžbi koje se predaju u izvornicima.

Prilikom upisa, ucenik uz upisnicu prilaže izvorne dokumente (obrazac upisnice dobit će se u Školi i bit će objavljen na mrežnim stranicama  Ministarstva).

Uvjet za upis učenika u OBRTNIČKU ŠKOLU je lijecnicka svjedodžba medicine rada, a za prijavu na natjecaj  je potrebna potvrda lijecnika koji je pratio kandidata tijekom osnovnog obrazovanja o nepostojanju kontraindikacija za odabrani obrazovni program i sklopljen  ugovor o naukovanju s licenciranim obrtom ili pravnom osobom.