TRIBINA POSLOVNOG KLUBA - SKUP ZA ZAGORJE
Autor: Maja Vdović, 13. 2. 2024.

Članovi Poslovnog kluba - Skup za Zagorje, u suradnji s  Poduzetničkim centrom KZŽ, i HGK ŽK Krapina, održali su dvije tribine s učenicima završnih razreda Srednje škole Oroslavje.

Tribine s učenicima održane su 12.02.2024. godine, za gimnazijski program, program strojarskog računalnih tehničara, CNC operatera, strojobravara, vodoinstalatera, stolara, frizera i kozmetičara.

Tribine s učenicima završnih razreda srednjih škola održavaju se uz podršku Krapinsko zagorske županije, kao osnivača škola.

Cilj gostovanja gospodarstvenika bio je pomoći učenicima oko izbora profesije, približiti im pojedine profile industrija županije te ih kroz primjere dobre prakse motivirati za ulazak u svijet poduzetništva.

Uvodne govore učenicima, održala je Natalija Mučnjak ravnateljica Srednje škole Oroslavje, ističući važnost organiziranja tribine. Tribinu je moderirala tajnica Poslovnog kluba Skup za Zagorje, Ksenija Tomić.

Nakon uvodnih riječi, učenicima su se obratili članovi Poslovnog kluba, Anđelko Švaljek, predsjednik HGK ŽK Krapina, i direktor RGNC Grupe,  Matija Krznar, direktor prodaje  HON-ING d.o.o., Dražen Kolarek, financijski direktor Tvornice tekstila Veliko Trgovišće, Josip Kolar, direktor Regeneracija non-wovens d.o.o. te Miroslav Macan, voditelj projekta Poduzetničkog centra KZŽ.

Svi sudionici predstavili su svoje tvrtke, upoznali učenike s profilima zanimanja koja su u tvrtkama zastupljena i u kojima uspješno djeluju te svojim znanjem i iskustvom motivirali učenike, potaknuli njihove talente u kreiranju njihove budućnosti i pripremi za svijet poduzetništva koji ih očekuje.

Ispunjena učionica Srednje škole Oroslavje, kao i interakcija sa sudionicima tribine još jednom je pokazala da je interes za ovakve susrete učenicima i gospodarstvenicima zanimljiv i potreban.