SVJETSKI DAN UČITELJA - 5. LISTOPADA
Autor: Marija Ubrekić, 4. 10. 2020.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada kako bi se istaknula važnost rada učitelja i nastavnika koji je ujedno i jedan od najvažnijih djelatnosti za ukupan razvoj našeg društva.

Cilj Svjetskog dana učitelja jest dati podršku nastavnicima i učiteljima kako bi se osiguralo da će i dalje ispunjavati potrebe budućih generacija te podići obrazovanje na razinu društvene važnosti i izvući učitelje iz sjene i dati im društvenu važnost koju zaslužuju.

Povodom tog dana, učenici 3.a razreda proveli su anketu među našim profesorima i dobili su vrlo zanimljive podatke. (...) →

Većina naših profesora odabrala je svoje zanimanje jer su u svojoj bliskoj okolini imali osobe u koje su se ugledali. Kada bi im se pružila prilika da se vrate u prošlost i odaberu zanimanje, velik broj njih reklo je da ne bi promijenilo svoju profesiju iz razloga što vole raditi s djecom te smatraju da su svakodnevne prepreke koje prolaze s njima, samo sitnice koje zapravo uljepšavaju taj posao.

Unatoč svim poteškoćama koje pruža njihova profesija, divno je znati da još uvijek postoje ljudi koji su na sebe spremno preuzeli nimalo lak zadatak da odgajaju buduće generacije koje će svojevremeno voditi ovaj naš svijet.

"Učitelji su ti koji sebe koriste kao mostove, pozivajući svoje učenike da prijeđu preko njih, zatim, pomažući im prijeći, radosno onemoćaju, hrabreći ih da sami sagrade takve mostove."

Nikos Kazantazakis

Svim učiteljima i nastavnicima želimo sretan 5. listopada – Svjetski dan učitelja!

Magdalena Blagec, 3.a