MAGDALENA BLAGEC - PRVO MJESTO NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI "LIDRANO", PRVO MJESTO NA LITERARNOM NATJEČAJU "KANIŽAJADA LIMAČIJADA" TE NAJBOLJI RAD(OVI) NA NATJEČAJU "PO(E)ZITIVA"
Autor: Marija Ubrekić, 8. 6. 2020.

Iako su ovogodišnji uvjeti drugačiji od onih u prethodnim godinama, okolnosti nisu spriječile učenicu Magdalenu Blagec da nastavi stvarati i raditi ono što najviše voli. Uspjeh u onome što radi već je pokazala na raznim i brojnim sudjelovanjima, no ove godine posebno treba istaknuti prolaz na Državnu smotru "Lidrano". Magdalena se natjecala u kategoriji dramskog stvaralaštva. Svojim je sudjelovanjem na Županijskoj smotri Lidrana u Srednjoj školi Krapina 10. ožujka pokazala zrelost izvedbe te osvojila prvo mjesto i time ostvarila prolaz na Državnu smotru, koja se ove godine nažalost nije održala.

Nadalje, priznanje za svoj rad dobila je osvojivši prvo mjesto na literarnom natječaju "Kanižajada Limačijada". Magdalenina je pjesma izabrana među 26 pristiglih radova iz 12 srednjih škola.

No, uspjeh ne staje ovdje. Magdalenin je rad izabran kao jedan od šest pobjedničkih  na literarnom natječaju "Po(e)zitiva", a pobjednički će radovi biti objavljeni u zborniku.

Iskrene čestitke Magdaleni Blagec u ime Srednje škole Oroslavje!