NAŠI UČENICI NA KAZALIŠNOJ PREDSTAVI NA ENGLESKOM CHARLESA DICKENSA „ BOŽIĆNA PRIČA- CHRISTMAS CAROL“ – KLASIK SA DAŠKOM SADAŠNJOSTI
Autor: Branko Čičko, 18. 10. 2019.

Unatoč činjenici da je dan započeo s kišom, 36 gimnazijalaca i računalaca se je već oko osam sati ujutro počelo okupljati na zabočkom kolodvoru gdje su nas veselo dočekale naše profesorice Marina Krsnik, prof engleskog jezika i Lorena Sitarić-Knezić, stručna suradnica pedagoginja od kuda smo kombiniranim prijevozom vlaka i busa  Hža došli do Zagrebačkog glavnog kolodvora. Nastupilo je slobodno vrijeme koje se potrošilo vrlo brzo te smo nakon kratke okrjepe(uglavnom u Mcdonaldsu) otišli do kazališta Scene Vidra gdje smo našem posjetu Zagrebu dali svrhu pogledavši izuzetnu predstavu  Christmas Carol odn. Božićna priča.

Predstavu je izvela engleska glumačka skupina The American Drama Group Europe poznatija kao TNT skupina na materinjem engleskom jeziku što je predstavi koja je nastala prema romanu Charlesa Dickensa, koji je također i sam bio Englez, dalo posebnu čar.

Iako nam Božić dolazi za nešto malo više od dva mjeseca predstava Christmas Carol koja govori o škrtom starcu Ebenezeru Scroogeu kojeg posjećuju tri duha Božića, prošlosti, sadašnjosti i moguće budućnosti, kako bi ga podsjetili na stare vrijednosti samog Božića, donosi nam priliku da se zamislimo znači li Božić uistinu danas dovoljno.

Predstava je bila vrlo zanimljiva, na neki način stari klasik Charlesa Dickensa obrađen je na novi način, a pri tome je sačuvao svoje vrijednosti. Glumci su pokazali veliku vještinu i talent kroz utjelovljenje brojnih likova uz minimalan broj osoba. Dodatnu notu zanimljivosti dale su brojne pjesme koje su pratile radnju izvedene od strane glumaca.

Nakon predstave naše profesorice i učenice Jessica Masten, Doroteja Kurelja, Melanija Blažević, Ivana Gredičak, Dorotea Kucelj i Magdalena Blagec provele su ugodan razgovor s dvoje glumaca i producenticom u kojem su saznale kako TNT grupa nastupa u Zagrebu sada već četvrti put i kako je do sada izvela predstave Oliver Twist, Machbeth, Frankenstein i sada  Christmas Carol. Vole dolaziti u Hrvatsku i publika je odlična. Glumci su istaknuli kako su tjedan dana uvježbavali pjevanje, a dva tjedna sam scenski prikaz, da biraju uloge s kojima se lako poistovjećuju te su i sami potvrdili kako smatraju da ljudima danas Božić zadaje mnogo briga i stresa budući da primarno razmišljaju o poklonima, ali da smo mi ti koji to mogu  i moraju promijeniti. Čar Božića je pokloniti svoju ljubav i pažnju onima koji ju najviše trebaju!

U Zabok smo se vratili u 15.30 prema predviđenom planu te zahvaljujemo našim profesoricama na organizaciji i pratnji.

Magdalena Blagec, 1.a