NOĆ KNJIGE U SREDNJOJ ŠKOLI OROSLAVJE
Autor: JELENA TUKAČ, 2. 5. 2019.

Dana 30. travnja 2019. godine održana je u našoj školi svečana  manifestacija Noć knjige. Učenici naše škole predstavili su svoje radove u šest tematskih kutića kroz koje smo se svi zajedno upoznali s čarolijom pisanja, stvaranja i čitanja knjiga.

Budući da je tema ovogodišnje Noći knjige omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa, učenici svih gimnazijskih razreda nacrtali su svoje omiljene stripovske junake te ih izložili u kutku A sad malo stripa. U tome su kutku učenici također mogli saznati nešto o najpoznatijem hrvatskom strip-crtaču Andriji Mauroviću, prolistati neke zanimljive stripove iz naše školske knjižnice ili pročitati stripove na temu Shakespeareovih djela koje su pomoću online alata izradili učenici 3.A razreda.

Posebno zanimljivo bilo je vidjeti likovne i književne radove naših učenika. Ravno iz Vlastite sobe Agata Gredičak i Magdalena Blagec uvele su nas u svoj literarni svijet. Likovne radove svojom izložbom predstavio je Filip Trajbar, učenik 2.D razreda.

Uređivale su nas učenice frizerskog i kozmetičkog smjera, štafelaje su nam izradili stolari. Pokazali smo što sve može učiniti zajedništvo.

Želimo zahvaliti svim nastavnicima i učenicima koji su sudjelovali u realizaciji ove svečanosti. Valja istaknuti profesorice Anu Knežević-Hesky, Renatu Čandrlić, Mihaelu Jazvec te profesoricu Karmelu Šafarik-Todorović koje su zajedničkim snagama osmislile ovogodišnju Noć knjige.

Radosni smo završili ovu manifestaciju te se već sada radujemo sljedećoj!