SREDNJA ŠKOLA OROSLAVJE BILA JE DOMAĆIN 3. PROJEKTNOG SASTANKA NASTAVNIKA ŠKOLA PARTNERA NA ERASMUS + PROJEKTU KA2 INOVATIVNA PROIZVODNJA I INKLUZIVNA NASTAVA
Autor: Branko Čičko, 9. 4. 2019.

Od 1. do 5. travnja 2019. Srednja škola Oroslavje bila je domaćin 3. projektnog sastanka u okviru međunarodnog projekta KA2 (strateška partnerstva među školama), Inovativna proizvodnja i inkluzivna nastava (Innovative production nad Integrative Education - IP&IE). Na sastanku je sudjelovalo 19 nastavnika i nastavnica strukovnih škola – partnera na projektu: Europa - Berufschule Weiden iz Njemačke, koja je nositelj projekta, Zespoł Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie iz Poljske, Tehnicka akademia, Spišska Nova Ves iz Slovačke, Stredni prumyslova skola strojnia stavebni Tabor iz Češke, Šolski center Škofja Loka iz Slovenije te Srednja škola Oroslavje iz Krapinsko-zagorske županije kao domaćin.

Projekt je započeo 1. rujna 2016. i traje do 31. kolovoza 2019. godine. Cilj projekta je poticanje korištenja novih aditivnih tehnologija kao što je tehnologija 3D printanja te postepeno uvođenje te tehnologije u postojeće nastavne programe.

Osim prigodnog programa kojeg su za goste pripremili učenici Škole, nastavnici su uz rad na projektu i njegovu evaluaciju posjetili Heli centar Toplice d.o.o. u Krapinskim Toplicama, najmoderniji europski centar za izobrazbu vojnih i civilnih pilota na M-8 helikopterima, sjedište Regionalne energetske agencije REGEA-e na Bračaku te Park znanosti u Mokricama kod Oroslavja.

Sljedeći projektni sastanak svih škola - partnera na ovom projektu bit će u Europa - Berufschule Weiden u Njemačkoj u lipnju ove godine.