U SREDNJOJ ŠKOLI OROSLAVJE ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI
Autor: Branko Čičko, 11. 3. 2019.

U petak 8. ožujka 2019. godine u Srednjoj školi Oroslavje održano je županijsko natjecanje iz povijesti. Na natjecanju su sudjelovala 24 učenika iz šest zagorskih srednjih škola (Gimnazije A.G. Matoš iz Zaboka, Srednje škole Zlatar, Srednje škole Krapina, Srednje škole Pregrada, Srednje škole Bedekovčina i Srednje škole Oroslavje).  Natjecanje je održano u dvije kategorije: pisane provjere znanja u četiri skupine i jedan samostalan istraživački rad.

U prvoj skupini (prapovijest i stari vijek): 1.mjesto osvojila je Lucija Pretković iz Srednje škole Krapina, 2. mjesto osvojio je Karlo Lukšić također iz Srednje škole Krapina, a 3. mjesto osvojila je Magdalena Blagec iz Srednje škole Oroslavje.

U drugoj skupini (srednji i rani novi vijek): 1. mjesto osvojila je Ivana Sirovec iz Srednje škole Krapina, 2. mjesto osvojila je Lucija Seljan iz Gimnazije A.G. Matoša iz Zaboka, a 3. mjesto Leon Hojski iz Srednje škole Krapina.

U trećoj skupini (18. i 19. stoljeće): 1. mjesto osvojila je Valentina Haus iz Srednje škole Oroslavje, 2. mjesto osvojio je Ivan Bračević iz Srednje škole Krapina, a 3. mjesto Snježana Hanžek iz Srednje škole Zlatar.

U četvrtoj skupini (20. i 21. stoljeće): 1. mjesto osvojio je Leonardo Biruš iz Srednje škole Pregrada, 2. mjesto osvojila je Lorena Novak iz Srednje škole Krapina, a 3. mjesto Lara Varjačić iz Srednje škole Krapina.

Samostalni istraživački rad na temu „Marija Bistrica u vrijeme župnika Ivana Krizmanića“ uspješno su prezentirale učenice Srednje škole Zlatar Marta Prugovečki i Tamara Ožvald.

Državnom povjerenstvo obaviti će odabir najboljih učenika za državno natjecanje iz povijesti.

ČESTITAMO NAŠIM UČENICAMA VALENTINI HAUS (3.A), MAGDALENI BLAGEC (1.A) I IVANI GREDIČAK (2.A) NA OSTVARENIM REZULTATIMA NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ POVIJESTI!