NAŠA KOZMETIČARKA GLORIA ČIČEK (3.F) OSVOJILA 2. MJESTO NA DESETOM MAKE-UP NATJECANJU „LEDENA LJEPOTA“
Autor: Branko Čičko, 14. 3. 2016.

Na Zagrebačkom velesajmu u sklopu „Dana ljepte & fitnessa“ u petak 11. 03. 2016. održano je deseto jubilarno po redu make-up natjecanje s temom „Ledena ljepota“, čiji je organizator bilo Učilište Profokus. To natjecanje etabliralo se kao jedino natjecanje mladih, još neafirmiranih vizažista. Na natjecanju su bili predstavljeni najbolji radovi vizažista koji sadrže kreativan make up kao i savršenu podlogu, izraženu skulpturu lica, naglašene oči i definirane usne te make up sa scenskim elementima. Sudjelovalo je sedam natjecateljica, koje su izabrane od pristiglih prijava, koje su svoju viziju ledenog make-upa predstavile u finalu pred stručnim sudom sastavu: stilistica Ivana Pavić, beauty novinarka „Glorie In“ Nikolina Subašić, make-up artistica Žana Kožul, RTL vizažistica Josipa Župan i modna dizajnerica Sara Lončarić.

Među sedmero odabranih finalistica priliku da pokaže svoje vještine make-upa dobila je i naša učenica kozmetičarka Gloria Čiček (3.f). Stručni žiri je 1. mjesto dodijelio Dorotei Volenik (Industrijsko obrtnička škola Virovitica), 2. mjesto Gloriji Čiček (Srednja škola Oroslavje), a 3. mjesto Marti Šoban (Zdravstveno učilište Zagreb). Posebna gošća make up natjecanja bila je Miss Zagreba i Zagrebačke županije 2016. Antonela Ivanović  na kojoj je prezentaciju  scenskog  make up-a  izvela  vizažistica Učilišta Profokus Matea Mesić.

ČESTITAMO GLORIJI ČIČEK I NJEZINOJ MENTORICI SANDRI JURANIĆ NA POSTIGNUTOM USPJEHU!

U petak 11. ožujka održano je make up natjecanje Učilišta Profokus na Danima ljepote i fitnessa na Zagrebačkom velesajmu. Mladi vizažisti amateri u natjecateljskom duhu pokazali su i prezentirali svoju viziju i znanje na vrlo kompliciranu temu „Ledena ljepota“. Ocjenjivački žiri odabrao je sedam natjecateljica među kojima je bila i učenica 3.F razreda Gloria Čiček. Predstavljajući našu školu Gloria je postigla sjajne rezultate i osvojila odlično 2. mjesto uz stalno bodrenje i navijanje  1, 2. i 3.F razreda. Posebno se zahvaljujemo našoj dragoj mentorici Sandri Juranić koja je uložila veliki doprinos i trud te omogućila Gloriji sudjelovanje na natjecanju. Isto tako treba spomenuti i pohvaliti naše frizerke 3.F razreda  koje su sudjelovale na frizerskom natjecanju i izradile prekrasne frizure.

Tamara Fruk, 3.F