KOSA LJUBAVI
Autor: Ema Šabanović Baldun, 3. 12. 2015.

Kosa ljubavi? Sigurno ste čuli za ovaj pojam koji se proteže kroz razne medije, a konačno je došao i u naše Zagorje s velikim, humanitarnim srcem. U svakoj akciji pokazali smo humanitarnost na djelu i suosjećanje, pa tako i u ovoj. Akcija je pokrenuta u svrhu prikupljanja kose za izradu perika za djecu oboljelu od malignih bolesti. Projekt su pokrenule Biljana Bjelajac Poznić i Marijana Čergar koje su prve odlučile ošišati svoju kosu te je donirati za izradu perika. Baš su one potaknule ljude iz cijele Hrvatske na šišanje, njih preko 2000 do sada. U našoj školi projekt su pokrenule prof. Ana Knežević-Hesky te prof. Renata Čandrlić s grupom „Mala škola demokracije“ , a projektu se priključila i prof. talijanskog jezika Magdalena Glavić. Odmah nakon odgledanog priloga u emisiji Provjereno, zainteresiranih je bilo više nego što je očekivano. Akciji su se odazvale mnoge djevojke, a najviše njih iz 4.a, čak 5! I nakon svega, bila ona plava ili crna, duga ili kraća, valovita ili ravna, nekome će zasigurno donijeti osmijeh na lice. Zato požuri, da već sutra putuje na sretan put, nekome donese osmijeh i radost, a vaša duša i tijelo neće biti uskraćeni, samo ćete usrećiti sebe, a i druge oko vas!

Viktoria Hren, 1.a

Marija Škvorc  4.a