OBILJEŽEN DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Branko Čičko, 3. 11. 2015.

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje, učenici naše škole već su tradicionalno i ove godine u srijedu 28.10.2015. pripremili sajam prodajnog karaktera s domaćim slasticama. Sajmom se skupljao novac u humanitarne svrhe. Također, pripremili smo priredbu na kojoj smo molitvom, pjesmom i glumom iskazali zahvalnost za sve što nam iz dana u dan stiže na stol. Na priredbi su sudjelovali učenici Eko-grupe koji su svojim plakatom podsjetili na važnost očuvanja zagorskih običaja. Antonija Posavec otpjevala je pjesme Zahvali i Prinosimo kruh uz instrumentalnu pratnju Valentina Žlabura. Leonarda Šaban i Miroslav Krleža interpretirali su pjesmu Dragutina Tadijanovića Na stolu kruh i Molitvu. Posebno valja istaknuti učenike 3. a razreda koji su svojim scenskim prikazom poslali poruku: "Daj nam, Bože, svoga Duha, da se zasitimo Tvoga kruha".

Iris Hursa, 4.a

Humanitarni sajam se nastavio i u popodnevnoj smjeni. Sudjelovale su učenice 1. f i 3. f razreda. U izboru najboljeg štanda pobijedile su učenice 3. f.  iako su se i učenice 1. f  dobro snašle i potrudile oko uređenja svoga štanda.  Na jutarnjem sajmu nagradu za najbolji štand dobili su učenici 3. a razreda.

Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji i na taj način doprinijeli u prikupljanju novaca te kušali kolače i različite slastice koje su učenici sami pripremili.

Tamara Fruk, 3.f