ENGLISH CLUB U SKLOPU PROJEKTA "OSMIJEH ZA PRIJATELJA" ODRŽAO 3 RADIONICE I SPREMA SE ZA 4. RADIONICU ENGLESKOGA JEZIKA ZA ŠTIĆENIKE PUSTODOLA
Autor: Marija Banožić Aličević, 8. 5. 2018.

Četvrtkom u vremenskom terminu od 9 - 11 sati ukupno trinaestero učenika SŠ Oroslavje provest će u društvu štićenika Centra Pustodol. To su učenici: Karla, Marta i Mihael iz 1.a, Eva, Karlo i Vito iz 2.a, te Silvija, Suzana, Ana i Armando iz 3.a Posljednju radionicu pripremit će i održati Ema, Agata i Luka iz 2.a razreda, u četvrtak 10.05. Nakon svake radionice, učenici su im pripremili zdrav obrok zahvaljujući donaciji učenika svojih razreda. Štićenici Centra su vrlo radosno primili voće i zahvalili svima velika srca koji su to omogućili.

Klikom na "OPŠIRNIJE" pročitajte kako je posjet doživjela naša Karla, učenica 1.a razreda.

Kako je posjet doživjela Karla?

Centar za rehabilitaciju u Pustodolu dao nam je priliku da se družimo s  osobama s tjelesnim, intelektualnim i osjetilnim oštećenjima te im pomognemo naučiti engleski .  U četvrtak 12. 4. 2018.  nakon 2 školskog sata, započinju naše pripreme. Mihael, Marta  i ja u pratnji profesorice Krsnik krenuli smo prema Pustodolu puni entuzijazma. Nismo znali što očekivati, no svejedno nam je bilo drago što ćemo  upoznati ljude u centru. Kad smo stigli,svaki od njih pružio nam je ruku, čvrsto je stisnuo i poželio dobrodošlicu. Zadatak nam je bio naučiti ih predstaviti se, upoznati ih s dijelovima tijela, prepoznavati boje i brojiti na engleskom. 15tak štićenika je prisustvovalo na našoj radionici. Na početku su bili prestrašeni i nesigurni, no kroz pjesmu i ples sva je nelagoda nestala. Ubrzo su se počeli smijati i ponavljati za nama. Njihovo veselje i jednostavnost  i nama su izmamili osmijehe na lica. Ti osmijesi nisu nestajali sve do kraja radionice. Svi koji su sudjelovali   bili su  zahvalni i zadovolji, a naša srca bila su  ispunjena. Oni su nešto naučili od nas, a i mi nešto od njih. Čovjeku je potrebno zaista malo da bude sretan. Samo malo naše ljubavi i pažnje nekome može uljepšati dan. Kad je radionica bila gotova, svi smo se zajedno slikali i oprostili. Nakon toliko pozitivnih dojmova  bilo je teško vratiti se u „stvarni svijet“ . Svakako bi se jednom ponovno željeli vratiti u Pustodol. Zaista smo uživali pomažući  te smo shvatili  da  pomaganjem drugima zapravo razvijamo i sebe.

Karla Čukman, 1.a

Zahvaljujemo osoblju Centra na toplom prijemu, osobito gđi Vlasti i gđi Slađani, i prilici na druženju s ovim prekrasnim ljudima.

Priloženi dokumenti:
IMG-20180426-WA0000.jpg (301.99 KB)