« Ožujak 2024 »

RADIONICE O VOLONTIRANJU
Autor: Marija Banožić Aličević, 1. 2. 2018.

U srijedu, 31.01.2018. u našoj školi održana je radionica "Mala abeceda volontiranja" koju su održali predstavnici Lokalnog volonterskog centra „Orkas.“ Učenici su se u okviru radionice upoznali s osnovnim pojmovima vezanim uz volontiranje, pravima i obvezama volontera i organizatora volontiranja te s važnošću, prednostima i dobrobitima volontiranja. Učenici su iz prve ruke mogli saznati i o volonterskim iskustvima naših maturantica (Valerija Ivić, Ilona Kovačević i Vinka Popović) koje u okviru Lokalnog volonterskog centra "Orkas" pružaju besplatne instrukcije učenicima naše škole i Osnovne škole Oroslavje.

U okviru Info - centra za mlade "Neos" održana je radionica "Aktiviraj se i volontiraj" u sklopu koje su se učenici upoznali s radom Udruge mladih Feniks i Info - centra za mlade "Neos" te su im predstavljene aktivnosti u koje se mogu uključiti.
Učenicima su predstavljene i mogućnosti volontiranja te kako se i oni sami mogu uključiti u volonterske aktivnosti, a tijekom radionice učenici su i sami izrazili svoje ideje i želje vezano uz aktivnosti u kojima bi voljeli sudjelovati - uređenje školskog okoliša, ekološke akcije, volontiranje sa životinjama te pružanje pomoći u učenju.