« Ožujak 2024 »

STOLARI SUDJELOVALI NA 9. KONGRESU PILANARA JUGOISTOČNE EUROPE
Autor: Marija Banožić Aličević, 2. 10. 2018.

Dana 26.09.2018. učenici zanimanja stolar, Jan Kosmat i Lovro Pavetiček te njihov profesor strukovnih predmeta Vinko Cukovečki, dipl. ing. sudjelovali su na 9. kongresu pilanara  jugoistočne Europe  u Slavonskom Brodu. Bila je to idealna prilika da naši učenici i profesori saznaju najnovija kretanja u drvnoj struci te upoznaju neke od novih tehnologija koje se pojavljuju na tržištu.

ZAŠTITA ŠUMA I KADROVI TOP TEME: Drvna industrija ključna za opstanak ruralnih područja!

Nikad veća potražnja za sirovinom, uz teško zdravstveno stanje šuma i sve izraženiji nedostatak radnika, glavni su izazovi na koje su pilanari iskazali na kongresu.

U dvorani „Ivana Brlić Mažuranić“ okupili su se predstavnici pilanske industrije, šumarstva, vodeći proizvođači tehnologija i drugi sudionici, kojima su se obratili Stjepan Vojinić - predsjednik Hrvatskog drvnog klastera, Edo Oblak - direktor Zavoda „Slo-les", Diego Benedetti  iz Europske udruge pilanske industrije, Silvija Zec u ime Hrvatske komore inženjera šumarstva i drvne tehnologije, župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić, zamjenik župana Brodsko-posavske županije Stjepan Bošnjaković, zamjenik gradonačelnika Slavonskog Broda Hrvoje Andrić i predsjednik Uprave Hrvatskih šuma Krunoslav Jakupčić, koji je u ime predsjednice RH otvorio Kongres.

Ovogodišnji kongres, u organizaciji Hrvatskog drvnog klastera, održan je pod pokroviteljstvom predsjednice RH, Hrvatskog sabora, Ministarstva poljoprivrede RH kao i Grada Slavonskog Broda i Brodsko-posavske županije.  Organizatori posebno zahvaljuju tvrtkama: Weinig, Prochrom-comp, ISELI, TIMBETER, Drvobrusiona Sušec, Mühlböck, Polytechnik, Möhringer, Nigos, KBE/Kohlbach, Urbas, H.I.T. Maschinenbau, Euromarkt, Termolegno, Manšped, Biocal, Tehno filter, Primostroj, Fill, J&T Technology.

Aktualne teme, rasprave i top predavači privukli su veliku medijsku pažnju. S Kongresa su izvijestili i:

Priloženi dokumenti:
IMG_20180926_154752.jpg (1.01 MB)